GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 9366412
*
nr 936 6412
Golvvas
Keramik, höjd: 57
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 20:42:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 14:06:49
1
100 kr
24/1 13:36:09
2
350 kr
26/1 07:03:14
3
300 kr
26/1 07:03:14
2
350 kr (Budbetjänt)
26/1 07:03:32
3
450 kr
26/1 20:37:43
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:53
*
Golvvas
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 936 6412
Golvvas
Keramik, höjd: 57
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 14:06:49 | 1 | 100 kr |
| 24/1 13:36:09 | 2 | 350 kr |
| 26/1 07:03:14 | 3 | 300 kr |
| 26/1 07:03:14 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 26/1 07:03:32 | 3 | 450 kr |
| 26/1 20:37:43 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45 -
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:53



